Urlop nad Bałtykiem w malowniczym Unieściu

Unieście leżące nieopodal Mielna jest miejscowością, do której co roku przyjeżdża wielu wczasowiczów. Popularność tej położonej na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Jamno miejscowości wynika głównie z tego, iż można tam odpocząć na wyjątkowo szerokiej plaży, czy wybrać się do przystani rybackiej.

Prawdopodobnie każdemu turyście wakacje nad morzem kojarzą się przede wszystkim z wylegiwaniem się na słonecznej plaży i kąpielach w Bałtyku. Oczywiście wszystko to można robić podczas urlopu w malowniczym Unieściu, jednak nie brakuje tam też innych atrakcji. Tą najważniejszą jest przystań, w której można zobaczyć nie tylko kutry, łodzie i siatki, ale także trudną pracę wykonywaną przez rybaków. W porcie można też kupić ryby zarówno te świeże, jak również uwędzone.

Unieście jest miejscowością urokliwą, ale raczej spokojną co docenia się zwłaszcza wieczorami spędzając czas na plaży lub w bazie noclegowej. Ten kto chce zaznać trochę zabawy powinien wybrać się do Mielna – najlepiej prowadzącą tam 3 kilometrową Promenadą Przyjaźni. Na miejscu można na przykład wybrać się na zabawę organizowaną właśnie przy deptaku nietypową o tyle, że odbywającą się pod gołym niebem. Każdy kto lubi sport powinien wybrać się na wycieczkę rowerową. Trasy są raczej płaskie, więc poradzą sobie z nimi nawet osoby na co dzień nie mające zbyt dużo wspólnego z kolarstwem. Dobrym pomysłem może być wycieczka do Gąsek – wsi słynącej z bardzo wysokiej, bo mierzącej nieco ponad 50 m, latarni morskiej. Wyjście na jej szczyt wiąże się z pokonaniem ponad 200 schodów, lecz wysiłek jest opłacalny, ponieważ widok roztaczający się z tarasu widokowego jest niezapomniany. Osoby wolące sporty wodne powinny natomiast wybrać się nad Jezioro Jamno i tam spróbować swoich sił w windsurfingu, lub na łodzi czy rowerku wodnym.

Ilość miejsc oferujących noclegi w Unieściu jest imponująca (porównaj – ). Znajdują się tam między innymi ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, ale również bardzo przez niektórych lubiane kwatery prywatne czy obiekty SPA. Część wspomnianych miejsc ma na swoim terenie plac zabaw, na którym mogą spędzać czas dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>