Stronie Śląskie w centrum uwagi

Stronie Śląskie to stosunkowo młoda i niewielka miejscowość znajdująca się na ziemi kłodzkiej, w województwie dolnośląskim. W okolicy do dyspozycji mamy aż trzy rzeki i liczne szczyty górskie. Kurort to doskonała baza noclegowa, w otoczeniu pięknego krajobrazu, zdeterminowanego przez zalesienia, porastające stoki. Noclegi tutaj (Stronie Śląskie – meteor-turystyka.pl) to oferta dla miłośników aktywnego spędzania czasu i wyjątkowej przyrody. Nie zabraknie nam okazji do skorzystania z rozrywki, która zróżnicowana jest pod kątem pór roku.

Zimą największą popularnością cieszą się sporty zimowe. Na znajdującej się tu Górze Czarnej dostępne są wyciągi krzesełkowe, które w wygodny sposób dowiozą nas na doskonale oświetlone trasy zjazdowe. Warto wspomnieć, że w kurorcie rozwija się również narciarstwo biegowe oraz freestyle, dostępny zarówno dla narciarzy, jak i amatorów snowboardu.

Lato natomiast sprzyja typowo wakacyjnym rozrywkom. Dobrze jest więc wybrać się do doliny Zalewu Stara Morawa (zalew – wikipedia.org), gdzie zorganizowane jest strzeżone kąpielisko. A nim można oddać się sportom wodnym lub prażyć na słońcu. Wszystko zależy od naszych upodobań. Dla spragnionych aktywności, polecane są spływy kajakowe oraz korzystanie z idealnych warunków do łapania wiatru w żagle. Mamy tu na myśli zarówno te wielkich rozmiarów, jak i przyczepione do bomu windsurfingowego.

Szlaki turystyczne oplatające Stronie Śląskie prowadzą w malownicze rejony. Jednym z nich jest masyw Śnieżka, z którego rozpościera się zapierający dech w piersi widok na całą okolicę. Przy tej okazji, nie można zapomnieć o jaskini Niedźwiedziej, która znajduje się w dolinie Kleśnicy. To tu znaleziono niezwykle piękny biały marmur i skamieniałości oraz imponujących rozmiarów salę Mastodonta.
Podczas zwiedzania Stronia Śląskiego nie można przegapić wyjątkowych zabytków. Wśród nich szczególną uwagę należy poświęcić Pałacowi Królewny Marianny Orańskiej, w którym obecnie znajduje się urząd miejski. Położony jest przy ulicy Kościuszki i sąsiaduje z wybudowanym w 1897 roku dworcem kolejowym. To ciekawy zespół budowli, w skład których wchodzi górująca nad okolica wieża ciśnień.
Stronie Śląskie to kierunek podróży, który zapewni nam niezapomniane wyrażenia i emocje. Każdy turysta znajdzie w nim coś dla siebie. Ważne jest aby w pełni zapoznać się z ofertą turystyczną, która skrywa wiele niespodzianek dla podróżnych i z każdym rokiem rozszerza swoje propozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>