Radków jako baza noclegowa i turystyczna

Rozglądając się za miejscem, mającym służyć nam podczas wypoczynku w okresie wakacji bądź też na długi weekend, dobrze jest skierować się na Dolny Śląsk. W tym regionie jest naprawdę sporo i to nierzadko nasuwających się wręcz intuicyjnie miejsc, lecz mimo to pożądane byłoby przełamać schematy i udać się tym samym w mniej oczywiste.

Z całą pewnością do takich punktów na mapie naszego kraju należy Kotlina Kłodzka. Wielu odwiedzających Kotlinę uważa ją za niezwykle magiczne pod wieloma względami miejsce. Obszar ten jest niejako wciśnięty w terytorium Czech. Ma on wszystkim turystom do zaoferowania o wiele więcej niż tylko górzysty teren, bo mamy tu szereg malowniczych miejscowości oraz historycznych zamków. Wśród wartych naszej uwagi miejsc na tym obszarze z całą pewnością należy Radków.

 

Radków to niewielkie, liczące około dwa i pół tysiąca mieszkańców miasteczko usytuowane nieopodal Gór Stołowych. Chociaż administracyjnie miejscowość ta podlega do powiatu kłodzkiego, to jednak dużo bliżej jej do Wałbrzycha. Stąd też planując odwiedzić Radków, najłatwiej dotrzeć tam będzie nam z Wałbrzycha przez Nową Rudę. Dla sporej grupy turystów Radków to baza noclegowa, służąca jako punkt zaczepienia w drodze do Karłowa, Wambierzyc czy też Dusznik i Kudowy. Dobrze jednak zatrzymać się i w samym miasteczku, bo i ono ma wiele do zaoferowania. Pierwszym i w zasadzie oczywistym walorem tej miejscowości jest ukształtowanie terenu, ale trzeba też pamiętać o malowniczym sztucznym jeziorze.

Zalew w Radkowie powstał w konsekwencji budowania tam zapory w latach 60-tych ubiegłego stulecia. Wokół zalewu mamy spory teren zalesiony, który wyśmienicie nadaje się do pieszych i rowerowych wypraw. Sam akwen z uwagi na strzeżone kąpielisko daje niepowtarzalną okazję do rozkoszowania się sportami wodnymi i kąpielami. Nie dziwi zatem fakt, iż miejsce to jest punktem organizacji wielu imprez. Obowiązkowym punktem każdej wizyty w Radkowie jest też niesamowity młyn wodny. Krótko mówiąc noclegi w Radkowie to świetny zaczątek do licznych atrakcji turystycznych w kraju oraz po czeskiej stronie. Z drugiej jednak strony malowniczo usytuowany zalew i znajdujące się wokół niego tereny sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>