M jak Mikołajki!

Idąc kolejnością liter w alfabecie dzisiaj zatrzymamy się na literce M i odwiedzimy Mikołajki, czyli jedną z najpopularniejszych miejscowości na Mazurach. To niewielkie, liczące około 5 tysięcy mieszkańców miasteczko, położone nad dwoma dużymi i malowniczymi jeziorami: Tałty oraz Mikołajewskim. Oba z nich są częścią niezwykłej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Trudno znaleźć odpowiednie słowa, które potrafią oddać magię tego miejsca, w którym przyroda ukazuje zarówno swoje piękno jak i potęgę. To po prostu trzeba zobaczyć i przeżyć.

Jezioro Mikołajewskie to niewielki zbiornik wodny, nad którym w okresie letnim toczy się wakacyjne życie. Turyści kochają wypoczywać na piaszczystej plaży w blasku promieni słonecznych, gdyż latem funkcjonuje tu i w pobliżu kilka strzeżonych kąpielisk. Ponadto znajduje się tu Port Żeglugi Mazurskiej, gdzie rozpoczyna się wiele rejsów. Płynąć statkami wycieczkowymi można dotrzeć, między innymi do Giżycka, a także do innych akwenów. Równie niewielkim, ale bardzo urokliwym zbiornikiem wodnym jest Łuknajno, którego brzegi nie porastają bujne lasy. Charakteryzuje się płaskimi brzegami. Jest ono rajem dla wielu gatunków ptactwa wodnego, a w szczególności pokochał je łabędź niemy. O wyjątkowości tego miejsca świadczą również wpisy w ważnych organizacjach ochrony środowiska, jak chociażby UNESCO. To wspaniałe miejsce, które z pewnością pokochają miłośnicy obserwowania ptasich przyjaciół.

Mikołajki to piękne miejsce, dlatego cieszy się sporą popularnością. W centrum miasta, jak i w jego cichych i leśnych zakątkach powstała bardzo dobrze rozbudowana baza noclegowa, która jest jedną z najbogatszych w okolicy. Turyści bardzo chętnie korzystają z usług pensjonatów oraz hoteli. Sporą popularnością cieszą się także domki letniskowe, które stanowią niedrogi i przytulny nocleg (www ➪). Na dzieci czeka wiele atrakcji, takich jak place zabaw, parki linowe, czy parki wodne. Z tym miejscem nierozerwalnie wiążą się sporty wodne. To prawdziwa stolica żeglarstwa, która corocznie przyciąga mnóstwo wielbicieli wodnego szaleństwa. Magnesem na wędkarzy są bogate łowiska ryb. Doskonałą rozrywką dla całej rodziny będą z pewnością rowerowe wycieczki po najpiękniejszych miejscach Mazur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>