Kuchnia, architektura, kultura i rękodzieło w Darłowie

Darłowo to nadmorskie miasto w województwie zachodniopomorskim, cieszące się dobrą opinią i popularnością wśród turystów. Przyczyną tego faktu są zadbane plaże, malownicze widoki i przyjemny klimat. Dzieląca miejscowość rzeka Wieprza to doskonały punkt do rozpoczęcia zwiedzania. W tym miejscu znajduje się też baza noclegowa (Darłowo – zestawienie Meteor), która zapewnia niesamowitą panoramę okolicy. Darłowo to cały zespół kompleksów wypoczynkowych, zróżnicowanych pod względem standardu, zatem można dostosować nasz wybór do potrzeb. Dodatkowo dobrze jest zadbać o ten aspekt w pierwszej kolejności, dzięki czemu możemy liczyć na niższe ceny.

Darłowo to miejsce ze wspaniałą atmosferą, która w dużej mierze determinowana jest przez obecność zabytków. Jednym z nich jest Kościół Mariacki z wysoką na ponad 60 metrów wieżą. Na głównym deptaku znajdziemy pomnik rybaka, który jest niewątpliwie jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych. Nie zapominajmy o gwieździe pomorza, czyli zamku Króla Eryka, który jest jedyną taką gotycką budowlą w tej części Polski. Zwiedzanie okolicy to dobry pomysł, w sytuacji gdy pogoda nam nie dopisze, wówczas dobrze jest mieć przy sobie sztormiak i przewodnik w kieszeni, który zaprowadzi nas do kolejnych perełek w Darłowie. Można tu bowiem pokusić się o odwiedzenie takich miejsc, jak ratusz z ciekawym ornamentem oraz kościół św. Jerzego, czy kamienna brama wieńcząca ulicę Powstańców Warszawskich. To jednak nie wszystko, bowiem miasto posiada znacznie więcej historycznych budowli, które dobrze wpisać w plan naszych wędrówek po mieście.

Robiąc sobie przerwę na obiad w jednej z tutejszych restauracji, mamy okazję podziwiać Latarnię Morską (latarnia – informacje Wikipedia), z roku 1885, wieżę ciśnień z początku XX wieku, a nawet młyn wodny z 1894 roku. Wszystkie te obiekty objęte są działaniami kuratora zabytków, co powoduje, że ich stan jest zadowalający, a my mamy możliwość cieszyć się ich pięknem. Darłowo to miejscowość z przeszłością, która głęboko wpisuje się w świadomość mieszkańców. Na każdym kroku można więc zauważyć dbałość o tradycję regionu, która dla turystów jest nie lada atrakcją turystyczną. Kuchnia, architektura, kultura, rękodzieło i przyzwyczajenia starszego pokolenia, mieszkającego na tych terenach pomaga nam zapoznać się z wszelkimi niuansami wyróżniającymi Darłowo, na tle innych nadmorskich miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>